تبلیغات
این وبلاگ منتقل شده است - سرانجام کنکور
منتقل شده استwww.pelakesefr.wordpress.com این وبلاگ به آدرس
درباره وبلاگ

آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

نویسندگان

ابر برچسبها

نظرسنجی

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox

به بخوان رأی دهید

سرخط مطالب وبلاگ بخوان

↑ Grab this Headline Animator

سرانجام کنکور

این پست تبدیل به پرونده شده است. پستهای پرونده شده به تناسب موضوع بروز خواهند شد و در لینک ثابت قابل پیگیری خواهند بود.

این پست پرونده اصلی وبلاگ است.

دیدید! دیدید من درست پیش بینی (چیزی که هیچکس نمیدونه ولی باید همه بدونن! و معیاری از نوع ریش) می کردم. دیدید هی نظر می دادید دار تند و خیلی انتقادی می نویسی؟!. دیدید بالاخره کار خودشان را کردند. من که گفته بودم. من که اعلام آماده باش کرده بودم. من که گفتم دلتون به این سهمیه های الکی خوش نباشه. بفرمابالاخره کاری که نباید می شد، شد. توضیح بدم؟ نه. خودتون متن روزنامه رسمی مملکت رو بخونید (روی تصاویر کلیک کنید تا بزرگ شوند).

جام جم

به تاریخ یکشنبه 29/10/87 شماره 2487

برای دیدن متن بزرگ کلیک کنید     برای بزرگ شدن متن کلیک کنید

 

در راستای انتشار مطلب "معیاری دیگر از نوع ریش" توسط وبلاگ بخوان به قلم "یک کنکوری" و همچنین بازتاب این مسئله از سوی رسانه های - به اصطلاح بسیجیان - فرصت طلب، جمعیت بسیج دانشجویی هشت دانشگاه معتبر و مادر کشور طی نامه ای به فرمانده کل سپاه پاسداران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران خواستار لغو این سهمیه (40% مازاد رزمندگان عزیز) و اختصاص آن به عموم داوطلبان شدند. برای مشاهده متن نامه این جمعیت ها به نقل از ایسنا به ادامه مطلب مراجعه کنید.

در آخر قابل ذکر است (این بند را بدون هیچگونه طنز و واقعی نوشته ام): برادران بسیجی. بسیجیان مخلص، بسیجیان فداکار، آنانی که خالصانه و فقط به منظور و هدفی پاک و صادقانه فعالیت می کنید. اگر این نگاره ها که نوشته اید از ته دل و از تراوشات خالصانه‌تان است بدانید منظور و هدف و نوک پیکان انتقاداتم (مان) متوجه شما نبوده است. اگر به خودتان گرفته اید معذرت من را بپذیرید.

 

*جدید

این تشکیک منو کشته. آخرشم نفهمیدن که می خوان کنکورو حذف کنن یا نه. ازشون بپرسی میگن نیدونیم! خودتون ببینید. متن روزنامه همشهری به تاریخ 7/11/87، صفحه ده بخش زندگی/جامعه. برای دیدن متن، روی عکس کلیک کنید.

به نقل از "جامعه خبری تحلیلی الف":

به گزارش ایسنا در نامه به سرلشگر جعفری آمده است:

با سلام و تهنیت به موجب پیروزی مقاومت مردم غزه

در شرایطی كه حادثه غزه و امر رهبر معظم انقلاب برای كمك به مجاهدان به هر نحوه ممكن سبب شده بود تا دانشجویان بسیجی با تمام توان خود و از هر روشی كه می‌شناسند به كمك مردم مقاوم و مقاومت غزه بشتابند، از طریق مصاحبه ریاست سازمان سنجش مطلع شدیم كه مجلس محترم مصوبه‌ای داشته و بنا دارد مازاد 40 درصد سهمیه رزمندگان در مقاطع مختلف تحصیلی را به بسیجیان فعال واگذار كند.

خبر این مصوبه در این بحبوحه تلاش‌های دانشجویان بسیجی نه تنها از سنگینی بار حمایت از مقاومت غزه بر شانه‌های بسیجیان نكاست كه همچون تیری بود بر پیكرهای خسته آنان.

این خبر دردی كهنه را در وجود ما زنده كرد كه آیا بسیج كه نهادی مردمی و انقلابیست نیازی به چنین تسهیلاتی دارد تا پویا بماند؟ آیا بسیج با پشتوانه‌ای جز مردم، می‌تواند همچنان شجره طیبه انقلاب اسلامی باقی بماند؟

اول آن كه این مزایا و سهمیه‌ها تنها بهانه‌ای برای بهانه‌جویان كه این روزها مشغول حمایت از جنایتكاران صهیونیست هستند است و این یعنی باری اضافه بر ملامت ملامت‌گران روی دوش فرزندان امام (ره) و رهبر.

دوم آن‌كه به فرض كه با چنین سهمیه‌هایی افرادی به حضور در بسیج متمایل شوند، آیا حضور چنین افراد منفعت‌طلب و سودجویی در نهاد مردمی بسیج كه محل مجاهدان و عاشقان است، تنها موجب ناخالصی نهاد خالص شجره طیبه نمی‌شود؟ فراموش نكنیم سخن رهبر عزیزمان را كه حكیمانه فرمودند:‌" یكی از نیازها، گزینش افراد با صلاحیت در بخش‌های مختلف این تشكیلات بزرگ است. امام (رضوان الله تعالی علیه) همیشه به همه- از جمله به دانشجوها- توصیه می‌كردند از نفوذی‌ها بپرهیزند".

بی‌شك بسیجیان انقلاب برای فعالیت انقلابی خویش به چنین سهمیه‌ای نیاز ندارند، آنان كه امروز نه جان، بلكه آبروی خویش را صرف چیدن دانه دانه آجرهای این انقلاب و حركت در مسیر ترسیم شده از سوی رهبرش می‌نمایند و در مدرسه عشق خمینی الفبا می‌آموزند، چشمداشتی به هیچ امكان و امتیازی ندارند.

فرزندان خمینی هیچ‌ گاه به سهمیه كنكور، معافیت از خدمت سربازی و هیچ امتیاز دیگری نیاز نداشته و ندارند؛ چرا كه كرده بسیجیان انقلاب با ملاك‌های مادی سنجیده نمی‌شود كه این گونه ماجور شود.

و حال در این شرایط شما باید نقش تاریخی خود را در راستای برخورد با این طرح سوال‌برانگیز كه شبهه وهن بسیج و بسیجی از آن حس می‌شود ایفا كرده و جلوی این حركت مشكوك را بگیرید.

انتظار می‌رود جنابعالی با عنایت به سوابق ارزشمندتان طی اقدامی منطبق بر مصحلت قطعی انقلاب، گروهی را مسوول بررسی جوانب لغو تمامی امتیازات و تسهیلات ویژه برای بسیجیان كنید و سپس با مشخص شدن نتایج بررسی آن گروه ان‌شاءالله در كوتاه‌ترین زمان به اقدامی قاطع، انقلابی و عدالت‌خواهانه كه شایسته سپاه پاسداران و شجره طیبه انقلاب است، دست بزنید.

یقین بدانید این یاری شما از جانب خداوند بی‌پاسخ نخواهد ماند كه «ان‌تنصروالله ینصركم».

در متن نامه این دانشجویان به نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز آمده است:

با سلام و احترام

در شرایطی كه حادثه غمبار غزه و امر رهبر معظم انقلاب برای كمك به مجاهدان فلسطینی به هر نحو ممكن سبب شده بود تا دانشجویان بسیجی با تمام توان خود و از هر روشی كه می‌شناسند به كمك مردم مقاوم غزه بشتابند، از طریق مصاحبه ریاست سازمان سنجش مطلع شدیم كه مجلس محترم در پی آن است كه مازاد 40 درصد سهمیه رزمندگان در مقاطع مختلف تحصیلات دانشگاهی را به بسیجیان فعال واگذار كند.

خبر این تصمیم در بحبوحه تلاش‌های دانشجیان نه تنها از سنگینی بار حمایت از مقاومت غزه بر شانه‌های بسیجیان نكاست كه همچون تیری بود بر پیكرهای خسته آنان.

چنین امتیازی برای یك رزمنده كه به دلیل حضور در جبهه‌ها نمی‌توانسته به تحصیلات بپردازد، منطقی و عادلانه است اما بی‌شك بسیجیان انقلاب برای فعالیت انقلابی خویش نیاز به چنین سهمیه‌ای ندارند. آنان كه امروز نه جان، بلكه آبروی خویش را صرف چیدن دانه دانه آجرهای این انقلاب و حركت در مسیر ترسیم شده از سوی رهبری‌اش می‌نمایند و در مدرسه عشق خمینی الفبا می‌آموزند، چشمداشتی به هیچ امكان و امتیازی ندارند.

فرزندان خمینی هیچ گاه نیاز به سهمیه كنكور، معافیت از خدمت سربازی و هیچ امتیاز دیگری نداشته و ندارند؛ چرا كه كرده بسیجیان انقلاب با ملاك‌های مادی سنجیده نمی‌شود كه این گونه ماجور شود.

این مزایا و سهمیه‌ها تنها بهانه‌ای برای بهانه‌جویان كه این روزها مشغول حمایت از جنایتكاران صهیونیست هستند است و مهم‌تر از آن زمینه را برای ورود افراد ناخالص به این تشكل انقلابی فراهم می‌كند و این یعنی باری علاوه بر ملامت ملامتگران روی دوش فرزندان پیر جماران و سربازان خلف بر حقش.

بسجیان خود را موظف می‌دانند در مسیر حركت علمی و اهتمام جدی به تحصیل پیشتاز باشند كه این از مطالبات رهبر فرزانه انقلاب از دانشجویان است و وضعیت علمی فعلی آن‌ها خود شاهدی بر این مدعاست.

لذا از كمیسیون آموزش و هم‌چنین شما نمایندگان محترم مجلس خواهشمندیم تا هرچه سریع‌تر در تصمیم سوال برانگیز خود كه بوی وهن بسیج از آن حس می‌شود تجدیدنظر كنید و این مازاد سهمیه را در اختیار عموم داوطلبان عزیز كنكور سراسری قرار دهید.

لازم است متذكر شویم كه اگر نمایندگان محترم حقیقتا در پی یاری بسیجیان هستند، شایسته است تا به جای تصویب چنین مصوباتی، در اندیشه وضع قوانینی باشند كه تسهیل‌كننده و پشتیبان تلاش‌های دانشجویان بسیجی در راستای تحقق اوامر رهبر معظم انقلاب باشند.

سزوار است امر رهبری پیرامون نهضت نرم‌افزاری و مهندسی فرهنگی بیش از پیش مورد توجه نمایندگان محترم قرار گیرد، بهتر است به انقلاب فرهنگی كه سال‌هاست نیمه‌كاره رها شده و با اضافه‌شدن چند واحد درس عمومی به رشته‌های مختلف مختومه شده ، پرداخته شود و نهاد قانون‌گذار در راستای اسلامی كردن حقیقی و نه ظاهری دانشگاه‌ها و همواركردن مسیر تولید علم بومی حركت كند.

شایسته است مبارزه با مفاسد اقتصادی از اولویت‌های مجلس قرار گیرد ، نه آن‌چنانكه نزدیك به هشت سال از فرمان تاریخی هشت ماده‌ای رهبر معظم انقلاب بگذرد و هنوز دانشجویان جز خار در چشم و استخوان در گلو داشتن و خون دل خوردن خاطره‌ای از این سالها نداشته باشند.

در پایان از مجلس اصول‌گرا انتظار می‌رود با تجدید نظر در تصمیم خود و تحقق این مطالبه دانشجویی، زمینه سوءاستفاده فرصت‌طلبان برای تخطئه بسیج و همچنین ورود افراد ناخالص به بدنه این تشكل انقلابی را از میان بردارد و بار دیگر بر مشی انقلابی مجلس هشتم صحه گذارد.

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)

بسیج دانشجویی دانشگاه تهران

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ امیركبیر

بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر

بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی

بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتینوشته شده توسط :یک کنکوری
یکشنبه 29 دی 1387-18:31
نظرات() 

دنبالک ها: معیاری از نوع ریش  چیزی که هیچکس نمیدونه ولی باید همه بدونن!  تحلیل مشكلات آزمونهای سراسری توسط رئیس سازمان سنجش  متن نامه های تشکل بسیج دانشجویی در اعتراض به سهمیه مازاد رزمندگان  سایت خبری تحلیلی الف  روزنامه جام جم  روزنامه همشهری 
الیاس
چهارشنبه 2 بهمن 1387 07:30
کی گفته همه رزمنده ها ریشو هستن؟ من خیلی هشونو میشناسم که حتی ضد انتقلابن. بهتره لحن نوشتنتو عوض کنی
دوشیزه شین
سه شنبه 1 بهمن 1387 15:48
خدا به خیر کنه
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر